Наркотична сіль: патологія чи шкідлива звичка?

Наркотична сіль виглядає як порошок або дрібні кристали білого кольору. Саме завдяки схожості з кухонною сіллю наркотик і отримав свою назву. У мережі інтернет наркотична сіль часто рекламується як абсолютно нешкідливий продукт. Однак насправді дана речовина є одним з найбільш небезпечних і важких наркотиків.


Що таке наркотична сіль?

Наркотична сіль являє собою синтетичний порошок, який надає яскраво виражену психоактивну дію. Основною діючою речовиною є МДПВ (метілендіоксіпіровалерон), що робить сильний вплив на центральну нервову систему, яке зберігається навіть після припинення вживання даного наркотику.

Детоксикація при лікуванні залежностей

Який ефект дає вживання наркотичної солі?

Наркотична сіль надзвичайно популярна, особливо серед молоді. Це пояснюється тим, що при її вживанні людина відчуває прилив сил, бадьорості і енергії, відчуває стан ейфорії. Судячи з відгуків людей, знайомих з цим наркотиком не з чуток, дана речовина також дає відчуття впевненості в собі, розкріпачує, допомагає забути про реальні життєві проблеми.

Однак триває цей ефект недовго. Буквально після закінчення 6-8 годин у людини проявляються такі неприємні ознаки, як занепад сил, відчуття внутрішнього спустошення, підвищена пітливість, безсоння, головні болі, напади панічних атак. Для того щоб полегшити свій стан, людина приймає чергову дозу наркотику.

Саме таким чином і розвивається патологічна залежність, яка вимагає професійного втручання. Головна небезпека полягає в тому, що необхідна для підтримки комфортного стану доза наркотику постійно збільшується, а це загрожує передозуванням і загибеллю пацієнта.

Симптоми вживання солі

Як дізнатися, що близька людина залежний від солі? Фахівці вказують на такі симптоми, які проявляються при регулярному вживанні даного наркотику:

  Не знайшли те, що шукали?
  Якщо Вам потрібна термінова допомога, телефонуйте прямо зараз і наші консультанти допоможуть Вам
  Дякуємо за заявку!
  Наш менеджер зателефонує вам в найближчий час
  • порушення сну;

  • різке схуднення, виснаження організму;

  • перманентна відсутність апетиту;

  • м’язові спазми;

  • підвищення показників температури тіла;

  • параноя;

  • порушення мовної функції;

  • розширення зіниць;

  • напади безпричинної агресії, дратівливості;

  • депресивні стани;

  • різкі рухи тіла.

  Помітивши у близької людини хоча б деякі з перерахованих вище клінічних ознак, необхідно якомога швидше звертатися за професійною наркологічну допомогу.

  Як виявити наявність наркотичної речовини в організмі?

  Визначити наявність наркотичної солі в організмі можна за допомогою спеціального тесту. Дана речовина характеризується накопичувальним дією, тому його сліди можна виявити в сечі і крові пацієнта.

  При першому вживанні сіль виводиться після закінчення 2-3 діб. Якщо ж людина вживає наркотик регулярно, то аналіз виявить його наявність в організмі навіть через тиждень з моменту прийому останньої дози. У сечі наркотик тримається близько тижня, а при регулярному вживанні – до 2 місяців.

  Виведення наркотичної солі з організму

  Оскільки вживання солі викликає сильну залежність, впоратися з нею самотужки хворий просто не в змозі. Тому для виведення наркотику з організму слід звернутися до лікаря-нарколога. Спеціаліст проведе детоксикацію, яка дозволить очистити організм від токсинів і залишків наркотичної речовини.

  Як швидко проходить процес виведення солі з організму

  На швидкість виведення наркотичної солі з організму впливають такі чинники:

  • загальний стан здоров’я;

  • вікова категорія пацієнта;

  • маса тіла хворого;

  • регулярність вживання наркотику;

  • приймаєма доза;

  • швидкість обмінних процесів, що протікають в організмі.

  Максимально швидко очистити організм від наркотику допоможуть дотримання правильного питного режиму, фізичні навантаження, дієта і прийом препаратів, що мають сечогінні властивості.

  Програма лікування

  Для того щоб повністю подолати залежність від наркотичної солі, потрібно комплексний терапевтичний курс, що включає в себе:

  • попередню діагностику;;

  • детоксикацію;

  • психологічну реабілітацію;

  • ресоціалізацію – спрямовану на успішну соціальну адаптацію пацієнта.

  Пройти комплексне лікування залежності від наркотичної солі завжди можна, звернувшись в центр психосоціальної реабілітації «Семь дорог»..

  1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
  Завантаження ...
  Інші статті по темі
  Центр консультування з хімічної та не хімічної залежності для молоді та їх рідних
  Кількість наркоманів зростає в усьому світі, в тому числі й в Україні. Наркоманія в Україні, на думку спеціалістів, давно набула ознак епідемії. Однак вирішенню цієї проблеми в нашій країні не...
  Читати
  Школа психології для консультантів
  Консультант – це людина, яка допомагає та підтримує клієнта на шляху до зміни життя. Цей процес триває довго і потребує як стійкості витривалості та толерантності, так і професійних знань та...
  Читати
  Школа психології для ресоціалізації
  Психологія дає можливість розбиратися у психологічному житті людей. Тому дуже велике значення психології має для будь-якої роботи, пов’язаної з людьми та їх індивідуальними особливостями. А чи можна назвати хоча б...
  Читати
  Як вийти із запою
  Запій – вживання алкоголю протягом 2 і більше днів, яке супроводжується ознаками інтоксикації організму або похмільним синдромом. Запій характерний для II і III стадії алкоголізму. На цих стадіях здатність самоконтролю,...
  Читати
  Стадії алкоголізму: особливості та наслідки
  Алкоголізм – це важке, небезпечне захворювання, що викликає фізичну та психологічну залежність. Як правило, самі алкоголіки не вважають себе хворими, не усвідомлюють проблеми. Тому допомогти їм можуть тільки близькі, звернувшись...
  Читати
  Розрахувати вартість Приховати