Стадії алкоголізму: особливості та наслідки

Алкоголізм – це важке, небезпечне захворювання, що викликає фізичну та психологічну залежність. Як правило, самі алкоголіки не вважають себе хворими, не усвідомлюють проблеми. Тому допомогти їм можуть тільки близькі, звернувшись за допомогою до професіоналів в центр психосоціальної реабілітації «Семь дорог». Для того щоб зрозуміти, що рідна людина потребує допомоги, необхідно знати стадії алкоголізму і основні їх прояви.


Класифікація стадій алкогольної залежності

Існує певна класифікація стадій алкоголізму, яка базується на таких показниках, як кількість і частота вживання спиртних напоїв, а також виявляються у пацієнта змін фізичного та психічного характеру.

Продромальная (нульова)

На даному етапі людина вживає спиртне лише час від часу. Наприклад, під час свят або при зустрічах з друзями. Продромальная стадія не супроводжується проявами гострого похмільного синдрому, не викликає фізичної або ж психологічної залежності від алкоголю.

Перша

Перша стадія алкоголізму супроводжується розвитком психологічної залежності від спиртних напоїв. Людина постійно шукає привід випити, при цьому доза, необхідна для досягнення стану алкогольного сп’яніння, поступово збільшується.

До симптомів, характерним для 1-ї стадії алкогольної залежності, відносяться:

 • погіршення пам’яті;

 • спалаху необґрунтованої агресії і дратівливості;

 • зникнення блювотного рефлексу при вживанні великої кількості спиртного;

 • відсутність похмільного синдрому після п’янки.

Як правило, прояви інтоксикації організму на даному етапі відсутні. Тривалість першої стадії алкогольної залежності становить від 6 місяців до 10 років, піся чого вона плавно перетікає в другу.

Друга

2-га стадія характеризується розвитком фізичної залежності від спиртного. На даному етапі пацієнт вже просто не може нормально жити і функціонувати без регулярного вживання алкогольних напоїв. Бажаючи полегшити свій стан, зняти ознаки гострого похмільного синдрому, хворі часто йдуть в багатоденні запої, які можуть тривати тиждень і навіть більше.

Опис стадій алкоголізму

  Не знайшли те, що шукали?
  Якщо Вам потрібна термінова допомога, телефонуйте прямо зараз і наші консультанти допоможуть Вам
  Дякуємо за заявку!
  Наш менеджер зателефонує вам в найближчий час

  Якщо ж людина намагається кинути пити, перестає вживати спиртне, у нього виникають галюцинації, розвивається «біла гарячка». Як і в першому, так і в другому варіанті пацієнтові потрібно своєчасна, професійна наркологічна допомога.

  Третя

  Третя стадія алкогольної залежності супроводжується руйнуванням і деградацією особистості. У людини знижується рівень витривалості в плані вживання алкоголю. Для того щоб сильно сп’яніти, пацієнту достатньо мінімальної дози спиртного

  Для третьої стадії розвитку алкогольної залежності характерні наступні клінічні ознаки:

  • щоденне вживання спиртних напоїв;

  • порушення координації рухів;

  • розлади психічного характеру;

  • паралічі;

  • зниження показників чутливості певних ділянок тіла;

  • цироз печінки;

  • розвиток алкогольного гепатиту.

  На даному етапі пацієнту потрібні тривале, комплексне лікування і психологічна реабілітація

  Чим відрізняються стадії розвитку алкоголізму у чоловіків і жінок?

  В цілому алкогольна залежність розвивається однаково, незалежно від статевої приналежності пацієнта. Однак існує ряд відмінностей, зумовлених психічними та фізіологічними особливостями організму представниць прекрасної статі:

  1. Жіночий алкоголізм найчастіше протікає таємно. Пацієнтки до останнього приховують свою проблему від оточуючих і звертаються до фахівців вже на крайніх стадіях розвитку захворювання.

  2. Менша вага впливає на концентрацію алкоголю в крові. При однаковій кількості випитого спиртного концентрація етанолу в крові у жінчин буде вище, ніж у чоловіків.

  Також є дані, згідно з якими на концентрацію алкоголю в жіночому організмі впливають такі фактори, як гормональний фон, дні менструального циклу

  Тест для виявлення стадії алкоголізму

  Для визначення стадії алкогольної залежності можна пройти невеликий експрес-тест (відповідати, якщо згоден «+», не згоден – «-»):

   

  1. Чи можете ви відмовитися від вживання спиртного?

  • +

  1. Чи робить алкоголь ваше життя краще, більш насиченим?

  • +

  1. Чи є у вас якесь захоплення?

  • +

  1. Чи вживаєте ви спиртне протягом року і більше:

  • +

  1. Чи страждаєте ви похміллям вранці?

  • +

  1. Впадаєте ви в запої?

  • +

  1. Чи страждаєте ви від головних болів вранці?

  • +

  1. Чи бувають у вас провали в пам’яті?

  • +

  • періодично.

  1. Чи зверталися до вас з проханням кинути пити?

  • +

  За результатами тесту ви зможете оцінити свій стан (якщо більшість відповідей позитивних, значить, у вас серйозні проблеми з алкоголем), проте точний діагноз поставить лише лікар. Тому для визначення стадії розвитку алкоголізму і розробки ефективного терапевтичного курсу, не втрачаючи часу, звертайтеся в центр «Семь дорог».

  1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
  Завантаження ...
  Інші статті по темі
  Центр консультування з хімічної та не хімічної залежності для молоді та їх рідних
  Кількість наркоманів зростає в усьому світі, в тому числі й в Україні. Наркоманія в Україні, на думку спеціалістів, давно набула ознак епідемії. Однак вирішенню цієї проблеми в нашій країні не...
  Читати
  Школа психології для консультантів
  Консультант – це людина, яка допомагає та підтримує клієнта на шляху до зміни життя. Цей процес триває довго і потребує як стійкості витривалості та толерантності, так і професійних знань та...
  Читати
  Школа психології для ресоціалізації
  Психологія дає можливість розбиратися у психологічному житті людей. Тому дуже велике значення психології має для будь-якої роботи, пов’язаної з людьми та їх індивідуальними особливостями. А чи можна назвати хоча б...
  Читати
  Як вийти із запою
  Запій – вживання алкоголю протягом 2 і більше днів, яке супроводжується ознаками інтоксикації організму або похмільним синдромом. Запій характерний для II і III стадії алкоголізму. На цих стадіях здатність самоконтролю,...
  Читати
  Терапевтична група «New Life»
  До числа серйозних проблем ХХІ століття можна віднести проблему глобальної наркоманіі та алкоголізму. Одним із напрямів розв’язання цієї проблеми є використання психо-соціальної реабілітації та ресоціалізації нарко- та алкозалежних, що передбачає...
  Читати
  Розрахувати вартість Приховати