Лікування наркоманії в Трускавці – це спосіб змінити своє життя

Наркоманія — захворювання, що супроводжується сильною хімічної та психологічною залежністю. Тому перемогти хворобу можна тільки за допомогою професіоналів. Свої послуги з лікування наркоманії в Трускавці пропонує центр психосоціальної реабілітації «Семь дорог», фахівці якого допомогли сотням людей забути про наркотики і підвищити якість свого життя..

Перша допомога при наркоманії: детоксикація

Лікування наркоманії починається з процедури детоксикації. Наркотичні речовини швидко викликають звикання. Якщо людина не отримує чергову дозу наркотику, у нього починається ломка, що супроводжується сильними болями, судомним синдромом, нервовими та психічними розладами.

Незабаром хворий починає вживати штучні допінги не з метою досягнення ейфорії, а для нормалізації свого стану. Однак підступність наркотиків полягає в тому, що доза, необхідна для зняття ознак ломки, постійно збільшується. Якщо не вжити грамотних заходів, все закінчиться смертю пацієнта від передозування.

Детоксикація як перший етап лікування алкоголізму

Вирішити проблему хімічної залежності, зняти болісні ознаки наркотичної ломки допоможе детоксикація. Суть процедури полягає у введенні препаратів, що очищають організм наркомана від залишків психоактивних речовин, токсичних з’єднань і шлаків.

Також використовуються ліки для підтримки роботи серцево-судинної і центральної нервової системи, транквілізатори, снодійні, заспокійливі. Всі медикаменти і їх дозування лікар-нарколог підбирає в індивідуальному порядку.

Такий підхід дозволяє гарантувати абсолютну безпеку, швидкий позитивний результат, комфортне і безболісне зняття ломки. Для проведення детоксикації можна скористатися викликом нарколога додому. Госпіталізація пацієнта потрібна лише у виняткових, особливо важких випадках, що вимагають застосування апаратних методів і цілодобового спостереження фахівців.

Однак важливо розуміти, що програма Детокс хоч і пригнічує хімічну залежність, але не зцілює від наркоманії, а тому через деякий час пацієнт знову повертається до вживання наркотиків. Тому після зняття ломки важливо закріпити досягнуті результати за допомогою психотерапії.

Психологічна допомога при наркоманії

Якщо детоксикація спрямована на усунення симптомів і наслідків наркоманії, то психотерапія бореться безпосередньо з причинами захворювання. Спочатку фахівці працюють над мотиваціями пацієнта, допомагаючи йому визнати факт наявності залежності і необхідність лікування. Активну участь хворого в терапевтичному процесі — це вже половина успіху.

Групова терапія

Далі психологи з’ясовують, які саме чинники спонукають конкретну людину до вживання наркотиків і підбирають найбільш ефективні способи їх усунення. В основі психологічної реабілітації при наркоманії лежать принципи знаменитої у всьому світі програми «12 кроків». Дана методика сприяє утвердженню в правильних мотиваціях, підвищенню рівня духовності і саморозвитку, корекції особистісних якостей і моделі поведінки.

Крім того, заняття в групах взаємодопомоги дають таку важливу для реабілітанта моральну підтримку, можливість обміну досвідом, зміну кола спілкування. Для досягнення більш виражених результатів програма «12 кроків» доповнюється елементами таких психотерапевтичних методик, як арт-, гештальт, трудо- і когнітивно-поведінкова терапія.

Велика увага приділяється відновленню здорових, довірчих відносин пацієнта з близькими людьми. Для цього проводяться сеанси сімейної психотерапії. Самим же родичам наркомана фахівці також надають психологічну допомогу, підказують, як правильно поводити себе з пацієнтом, щоб не спровокувати нового зриву.

Важливо, що лікування наркотичної залежності проводиться анонімно, без постановки на облік. Тому, виписавшись з центру, людина починає нове життя без громадського осуду, складнощів з вибором професії і працевлаштуванням. Більше дізнатися про особливості лікування наркоманії в Трускавці можна, просто зателефонувавши до місцевої філії реабілітаційного центру «Семь дорог».

Наші сертифікати

Розрахувати вартість Приховати