Ознаки алкоголізму

У світі понад 90% людей вживають алкоголь. В одних країнах більше, в інших менше. І тільки 4-10% з них страждає на алкоголізм. Алкоголізм – це складне захворювання, яке впливає на фізичне тіло і психіку людини. Як будь-яке захворювання, алкоголізм має кілька стадій розвитку. І кожній стадії відповідають характерні ознаки.


Продромальна стадія

Продромальна або нульова стадія алкоголізму – це побутове пияцтво. Людина може контролювати своє бажання випити і байдуже ставитися до відсутності спиртного. Ця стадія при щоденному прийнятті спиртного тривати не дуже довго – від 6 до 12 місяців. Потім захворювання переходить в першу стадію.

Перша стадія алкоголізму

Ознаки першої стадії алкоголізму свідчать про звикання організму:

 • при регулярному вживанні алкоголю пропадає захисний рефлекс (блювотний) у відповідь на інтоксикацію продуктами метаболізму етанолу;
 • змінюється тип сп’яніння – у хворого відзначаються провали в пам’яті після вживання великої кількості спиртного;
 • на цій стадії алкоголіку не потрібна компанія – він п’є поодинці і в будь-який час доби;
 • нав’язлива тяга до алкоголю змушує шукати можливість випити незалежно від наявності приводу – під час поїздки, вночі;
 • змінюється характер, прихильності, захоплення; хворий часто зривається на домашніх, перестає цікавитися колишніми захопленнями, роботою.

При відсутності алкоголю хворий може триматися, але як тільки він буде вживати дозу спиртного, то зривається і продовжує пити регулярно, втрачаючи контроль до кількості випитого. Хворий починає виправдовувати свою пристрасть різними причинами, на звинувачення близьких відповідає, що контролює ситуацію і завжди може сам кинути пити.

  Не знайшли те, що шукали?
  Якщо Вам потрібна термінова допомога, телефонуйте прямо зараз і наші консультанти допоможуть Вам
  Дякуємо за заявку!
  Наш менеджер зателефонує вам в найближчий час

  Друга стадія алкоголізму

  На цій стадії організм хворого перестає «чинити опір» – зростає толерантність до кількості спиртного. Хворий може випити дуже багато, при цьому змінюється його поведінка:

  • людина може завдати шкоди не тільки собі, а й іншим, так як не може контролювати вибухи гніву;
  • у нього знижується інтелект, на роботі починаються неприємності;
  • хворий перестає відчувати сором і каяття за непристойні вчинки;
  • тяга випити стає все нав’язливішою;
  • після випивки виникає похмілля, яке свідчить про виникнення фізичної аддикции (тяги, залежності);
  • бажання зняти симптоми похмілля породжують потребу в черговий дозі спиртного.

  Зниження відчуття підйому, ейфорії від спиртного змушує підвищувати дозу. Фізичне та психо-емоційне руйнування прогресує. На другій стадії виникає синдром відміни – хворий без алкоголю відчуває пітливість, головний біль, відчуває здавлювання в області серця або прискорене серцебиття, різку зміну настрою, тремтіння кінцівок. Захворювання переходить в наступну стадію.

  Ознаки алкоголізму

  Третя стадія

  Для неї характерна поява запоїв, коли похмільний синдром знімають алкоголем, а наслідки цієї дози – нової. На третій стадії відбувається:

  • прогресування розумової і психологічної деградації;
  • порушення соціальних зв’язків – втрата роботи і сім’ї, заміна нормального оточення маргінальними особистостями;
  • запої стають тривалішими і відзначаються частіше;
  • з’являється абстинентний синдром на відсутність алкоголю;
  • можливий алкогольний делірій – «біла гарячка»;
  • наростають ознаки руйнування організму – захворювання внутрішніх органів, поява психічних порушень.

  Алкоголіку вже досить невеликої дози спиртного, щоб відчути ознаки сп’яніння. Хворий перестає контролювати не тільки дозу, але й якість спиртного. Він п’є сурогати, що ще більше руйнує організм і психіку. На даному етапі зміни вже незворотні. Запій, перерваний без допомоги фахівців, може призвести до летального результату.

  Чим раніше виявлено захворювання і розпочато професійне лікування, тим воно ефективніше. У наркологічному центрі «Сім доріг» хворим надають кваліфіковану допомогу. Алкоголік не може самостійно кинути пити. Тільки за умови приміщення в стаціонар і проведення повного курсу лікування можливе одужання і тривала ремісія.

  Автор
  1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
  Завантаження ...
  Інші статті по темі
  Центр консультування з хімічної та не хімічної залежності для молоді та їх рідних
  Кількість наркоманів зростає в усьому світі, в тому числі й в Україні. Наркоманія в Україні, на думку спеціалістів, давно набула ознак епідемії. Однак вирішенню цієї проблеми в нашій країні не...
  Читати
  Школа психології для консультантів
  Консультант – це людина, яка допомагає та підтримує клієнта на шляху до зміни життя. Цей процес триває довго і потребує як стійкості витривалості та толерантності, так і професійних знань та...
  Читати
  Школа психології для ресоціалізації
  Психологія дає можливість розбиратися у психологічному житті людей. Тому дуже велике значення психології має для будь-якої роботи, пов’язаної з людьми та їх індивідуальними особливостями. А чи можна назвати хоча б...
  Читати
  Як вийти із запою
  Запій – вживання алкоголю протягом 2 і більше днів, яке супроводжується ознаками інтоксикації організму або похмільним синдромом. Запій характерний для II і III стадії алкоголізму. На цих стадіях здатність самоконтролю,...
  Читати
  Стадії алкоголізму: особливості та наслідки
  Алкоголізм – це важке, небезпечне захворювання, що викликає фізичну та психологічну залежність. Як правило, самі алкоголіки не вважають себе хворими, не усвідомлюють проблеми. Тому допомогти їм можуть тільки близькі, звернувшись...
  Читати
  Розрахувати вартість Приховати