Лікування алкоголізму, виведення із запою

Пройти комплексне, анонімне лікування алкоголізму в Харкові можна в місцевому відділенні центру психосоціальної реабілітації «Семь дорог». Медикаментозна терапія, виведення з запою, кодування і психологічна реабілітація допоможуть вам назавжди забути про спиртне і почати життя з чистої сторінки.

Стадії лікування алкоголізму

Ефективне лікування алкоголізму представляє собою комплексну програму, що складається з декількох послідовних етапів:

 • детоксикації та виведення з запою;

 • кодування від алкоголізму;

 • психологічної реабілітації;

 • ресоціалізації.

Пройшовши всі перераховані вище стадії лікування, пацієнт позбавляється від фізичної та психологічної алкогольної залежності, досягаючи стану стабільної, довгострокової ремісії.

Виведення з запою та детоксикація

Під «запоєм» розуміється вживання спиртних напоїв упродовж 3 і більше діб підряд. Даний стан небезпечно гострою формою інтоксикації, нападами «білої гарячки», психозами і навіть може призвести до летального результату. Вивести пацієнта із запою допоможе лікар-нарколог. Для цього фахівець використовує крапельниці або ін’єкції з індивідуально підібраними препаратами (розчинами глюкози, сорбентами, вітамінно-мінеральними комплексами, імуномодуляторами).

Детоксикація

Детоксикація допомагає не тільки перемогти запій, але і поліпшити самопочуття, настрій пацієнта, зняти ознаки гострого абстинентного синдрому. Подальша медична допомога алкоголікам включає в себе медикаментозну терапію, фізіотерапевтичні процедури, дієтотерапію. У стаціонарних умовах проводиться також лікування захворювань, супутніх алкогольної залежності, наслідків та ускладнень хронічного пияцтва.

Кодування від алкоголізму

Кодування — проміжний етап лікування між детоксикацією і психологічною реабілітацією. Мета кодування — впровадження установок на неприйняття алкогольних напоїв. Процедура проводиться медикаментозними методами — підшивка, застосування препаратів-алкоблокаторов, або ж за допомогою гіпнозу, навіювання.

У будь-якому випадку кодування формує у пацієнта відраза до спиртного, непереносимість алкоголю на фізичному і підсвідомому рівні. Таким чином, досягається стійкий стан тверезості, необхідне для успішного проведення програми психологічної реабілітації. Результати кодування зберігаються протягом 1-5 років, в залежності від обраного методу.

Психологічна допомога при алкоголізмі

Психотерапія грає ключову роль в лікуванні алкоголізму, що є захворюванням психосоматичного характеру. Фахівці працюють над мотиваціями пацієнта, допомагаючи йому вийти з стадії заперечення і щиро захотіти перемогти хворобу. Далі психологи займаються виявленням і усуненням чинників, що спровокували розвиток алкогольної залежності у конкретного хворого.

Психологічний вплив на пацієнта

Для цього застосовуються психокорекційні методики:

 • індивідуальний психоаналіз;

 • заняття в групах взаємодопомоги;

 • сімейна психотерапія;

 • когнітивно-поведінкова терапія;

 • арт-терапія;

 • елементи трудотерапії;

 • Гештальт-терапіяф.

Після психологічної реабілітації людина відновлює втрачені якості особистості, здорові і гармонійні сімейні стосунки, навички комунікації та взаємодії з іншими людьми. Найголовніше, що психотерапія дозволяє пацієнтові навчитися справлятися зі стресами і отримувати позитивні емоції, не вдаючись до вживання спиртних напоїв. Саме завдяки цьому і досягається стійка, тривала ремісія.

Ресоціалізація

Ресоціалізація — завершальний етап, метою якого є комфортна, успішна, швидка адаптація колишнього алкоголіка в суспільстві після виписки. Людині допомагають визначитися з планами і цілями, надають психологічну, моральну підтримку. Також пропонується допомога в отриманні освіти та пошуку роботи.

Соціальна адаптація необхідна для закріплення результатів лікування і попередження можливого рецидиву захворювання. Отримати більше інформації про лікування алкоголізму можна, зробивши дзвінок в харківське відділення реабілітаційного центру «Семь дорог» або заповнивши форму зворотного зв’язку на сайті.

Розрахувати вартість Приховати