fbpx

Реабілітаційний центр «Сім доріг» займається лікуванням алкогольної залежності і пивного алкоголізму. На жаль, цей слабоалкогольний напій, з досить приємним смаком, провокує швидке звикання і розвиток залежності. Проходить процес непомітно і вимагає грамотного професійного лікування.

Причини і симптоми пивного алкоголізму

Доступність та легкість пива, його широке поширення роблять напій популярним. Вживаючи пиво, найчастіше люди, самі не помічають, як поступово збільшується необхідна разова доза і розвивається справжня залежність.

Визначити наявність пивного алкоголізму можна за характерними клінічними ознаками:

 1. Порушення сну.
 2. Головні болі і психоемоційна нестабільність, дратівливість при відсутності пива.
 3. Постійне збільшення дозування напою.
 4. Розвиток задишки.
 5. Порушення еректильної функції.
 6. Утворення, так званого «пивного животика».
 7. Похмільний синдром, що провокує до вживання чергової порції пива для поліпшення фізичного і психологічного стану.
 8. Ниркові патології.
 9. Психічні розлади.

У групі підвищеного ризику, на думку фахівців, знаходяться люди, які щодня вживають пиво навіть в невеликих кількостях, а також особи, які випивають за раз не менше 0,5 л. Найбільш схильні пивному алкоголізму діти, підлітки, а також представниці слабкої статі.

Причини і симптоми пивного алкоголізму

Чим небезпечний пивний алкоголізм?

Як і інші види алкогольної залежності, пивний алкоголізм негативно позначається на здоров'ї пацієнта. Не слід забувати про те, що в напої в невеликих кількостях також містяться алкогольні токсини. Серед основних наслідків пивного алкоголізму виділяють наступне:

 1. Порушення обмінних процесів.
 2. Поразка головного мозку.
 3. Розлади в функціонуванні серцево-судинної і травної систем.
 4. Ураження печінки.
 5. Порушення в роботі центральної нервової системи.

Особливо згубно впливає пиво на чоловічий організм, провокуючи підвищене вироблення жіночих статевих гормонів. В результаті у них збільшується таз, починають набухати молочні залози, спостерігаються розлади потенції і зниження сексуального потягу.

Небезпечно пиво і для серця, а також кровоносних судин. При регулярному вживанні великої кількості пива розвивається варикозне розширення вен, збільшуються границі серця. Така хвороба називається «синдром пивного серця». Вчені також довели, що пивний алкоголізм тягне за собою загострення захворювань, що протікають в хронічній формі: ожиріння, ослаблення імунітету.

Методи лікування

Пивний алкоголізм досить важко піддається лікуванню. Боротися з ним складніше, ніж із залежністю від горілки.

Як і в інших випадках, терапевтичний курс починається з детоксикації, купірування похмільного синдрому і фізіологічної тяги до пива. Однак обмежуватися цими короткостроковими методами не можна, оскільки при відсутності усвідомлення проблеми залежності і роботи з мотиваціями, незабаром людина знову почне вживати пиво, причому ще в більших кількостях, ніж зазвичай.

Тому для ефективного лікування пивного алкоголізму, фахівці центру «Сім доріг» практикують методи психологічної реабілітації. Важливо щоб людина розуміла, чим загрожує подальше зловживання пивом, і прийняв рішення відмовитися від цього напою.

Психотерапевтична програма лікування повинна бути спрямована на досягнення наступних ефектів:

 1. Формування стійких мотивацій.
 2. Свідома відмова від вживання алкоголю.
 3. Твереза оцінка плюсів вживання пива та наслідки пивного алкоголізму.
 4. Особистісна і соціальна реабілітація, допомога в адаптації людей, що страждали на пивний алкоголізм.

Хороші результати дає індивідуальна робота з психологом і колективні заняття в групах взаємодопомоги, сеанси та тренінги сімейної психотерапії, і елементи Генштальт-терапії. Всі ці методики застосовуються при лікуванні алкоголізму. Не запускайте проблему, ми готові прийти на допомогу, зв'яжіться з нами по телефону або заповніть заявку на сайті.

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 4.50 [1 Vote]