Лікування від наркотиків в Харкові відділенні реабілітаційного центру «Сім доріг»

Наркоманія, всупереч широко поширеній думці, є важким захворюванням, що вимагає грамотного професійного лікування. В незалежності від причин розвитку наркотичної залежності позбутися її, уникнувши вірної загибелі, можна тільки шляхом усунення провокуючих чинників, за допомогою комплексної реабілітації.

Таку допомогу на умовах абсолютної конфіденційності пропонує людям, які зіткнулися з наркоманією, реабілітаційний центр у Харкові «Сім доріг». До основних переваг спеціалізованої установи відноситься його цілеспрямованість на позитивний результат і висока ефективність лікування, яка підтверджується статистикою та вдячними відгуками виписаних пацієнтів.

Програма реабілітаційного курсу

Ефективному лікуванню від наркотичної залежності сприяє комплексний, індивідуальний підхід. Кожному пацієнту досвідчені й кваліфіковані фахівці центру надають високоякісні медичні послуги, психологічну та медичну допомогу.

Важливо, що як лікарські препарати, психотерапевтичні методики підбираються індивідуально, з урахуванням точного діагнозу, стажу наркозалежності та виду вживаних речовин, характеру, психотипу певної людини, а також інших особливостей конкретного випадку. Завдяки такому підходу фахівці центру можуть гарантувати досягнення позитивних, терапевтичних результатів навіть у складних і запущених ситуаціях.

Стадії та етапи лікування наркозалежності

Ефективне лікування наркотичної залежності – це цілісна програма, що передбачає обов’язкове проходження певних стадій. Необхідно дотримуватися послідовність основних етапів реабілітації для успішного купірування фізіологічної та психологічної залежності від хімічних допінгів.

Діагностика

У першу чергу пацієнти клініки проходячи комплексну діагностику, яка включає в себе медичне обстеження і психологічні консультації, проведення спеціального тестування. Це необхідно для встановлення точного діагнозу, визначення основних причин, що спровокували розвитку наркозалежності у пацієнта. На підставі отриманої в ході діагностики інформації фахівці складають план лікування, підбирають ті способи та методи терапії, які будуть найбільш безпечними, результативними.

Первинне занурення і робота з мотиваціями

Програма реабілітації починається з плавного занурення пацієнта у здорове терапевтичне співтовариство, первинної адаптації, налагодженню контактів між реабілітантами і психологами, наркологами, лікарями та психотерапевтами, персоналом клініки. Фахівці приділяють велику увагу пошуку спровокували захворювання факторів, з подальшим підбором способів їх усунення.

Працюючи з мотиваціями пацієнта, застосовуючи ефективні мотиваційні тренінги, співробітники центру формують у наркозалежної людини усвідомлене, сильне бажання одужати, почати тверезе життя. Це важливо, оскільки саме від усвідомлення людиною факту наявності залежності, від його залученості в терапевтичний процес багато в чому залежить успішність реабілітації і довгостроковість досягнутих в ході лікування результатів.

Для реабілітантів проводяться інформаційні заняття та лекції, спортивні тренування, фізіотерапевтичні процедури. Пацієнти самі займаються творчістю, здійснюють прогулянки на свіжому повітрі, відвідують сауну. Дотримання режиму, зміна обстановки та ізоляція від зовнішнього середовища, звичного кола спілкування позитивно впливають на стан пацієнта, сприяють її фізичному і психологічному відновленню.

Стадія глибокого занурення

Стадія глибокого занурення – це основний етап, спрямований на усвідомлення пацієнтом свого захворювання і психологічну реабілітацію. Для досягнення цих цілей фахівці використовують зарекомендували себе методики:

 • art-терапія;
 • програма «12 кроків»;
 • індивідуальний психоаналіз;
 • працетерапія;
 • заняття у групах взаємодопомоги;
 • музична терапія;
 • сеанси сімейного системного психоаналізу;
 • театральна терапія;
 • когнітивно-поведінкова терапія;
 • animal-заняття;
 • Гештальт-терапія.

Для реабілітантів проводяться лекції, тренінги, семінари, майстер-класи, різні заходи. Особливої популярності набуває програма під назвою «Дозвілля», завдання якої полягає в навчанні пацієнтів цікавого і захоплюючого відпочинку, без вживання наркотичних речовин та спиртних напоїв. Методи психокорекції та когнітивно-поведінкової терапії готують колишніх наркозалежних до подальшої ресоціалізації.

Соціальна адаптація

Соціальна адаптація або ресоціалізація – один з найважливіших етапів реабілітаційного курсу, який переслідує відразу кілька цілей. Реабілітантами допомагають відновити втрачені особисті якості та міжособистісні зв’язки, здобути навички тверезого життя, визначитися з подальшими цілями і планами на майбутнє.

Соціальна реабілітація сприяє не тільки швидкою і комфортною адаптації випускника в суспільстві, а й закріпленню досягнутих під час лікування позитивних результатів, аби запобігти можливому рецидиву. Методи ресоціалізації підбираються індивідуально, залежно від темпераменту, характеру і потреб реабілітанта. В основі програми соціальної адаптації лежать індивідуальні психологічні консультації, сімейний психоаналіз, психокорекція, проведення тренінгів асертивності. Також реабілітанти здобувають базову соціальне, духовну та сімейну освіту.

Після виписки більшість колишніх наркозалежних стикаються з цілою низкою соціальних і психологічних проблем, що підвищують ймовірність зриву. Уникнути несприятливих наслідків допомагає психологічна допомога, а також сприяння у вирішенні питань, пов’язаних із самореалізацією, отриманням освіти, змінною роду діяльності, підвищенням рівня кваліфікації, влаштуємо на гідну роботу.

При клініці діють центри амбулаторної підтримки, які надають цілодобову допомогу можуть надати консультації випускникам центру, а також їх ближньому оточенню. Тут психологи та чергові консультанти на місці проводять необхідну корекцію.

Позитивні результати роботи спеціалізованого центру обумовлені його комплексним і поетапним підходом, використанням комплексу психологічних, психотерапевтичних, медикаментозних способів подолання наркотичної залежності.

Поширені запитання

[spoiler title=”🚵‍♂️ Як пацієнти проводять своє дозвілля та які культурно-масові заходи відвідують?”]Клієнти нашої організації відвідують різні культурно-масові заходи, відвідують лазні, театри, кіно, футбол, хокей, баскетбол, а також цікаві – розважальні та соціальні акції в місті.[/spoiler]

[spoiler title=”👨‍⚕️ Які спеціалісти проводять заняття з клієнтами?”]Штат співробітників організації включає в себе дипломованих фахівців, які на постійній основі підвищують свою кваліфікацію, а саме психологів, психотерапевтів, арт-терапевтів, тренерів особистісного зростання, психіатра, а також консультантів з хімічної та не хімічної залежності.[/spoiler]

[spoiler title=”💊 Який курс лікування потрібно пройти для одужання?”]Мінімальний термін перебування в центрі реабілітації складає один місяць, для ефективності в одужанні часу займе від місяця до півроку, час одужання в центрі реабілітації визначається за об’єктивною думку фахівців, які працюють над корекцією мислення і поведінки клієнта.[/spoiler]

[spoiler title=”💼 Що потрібно взять з собою для надходження на лікування?”]Документ, що засвідчує особу, флюорографію, інформацію про таких захворюваннях як ВІЛ, гепатит, туберкульоз та різні види хронічних захворювань, один комплект постільної білизни і так само засоби особистої гігієни та необхідні речі, інші хвилюючі Вас питання Ви можете задати в телефонному режимі.[/spoiler]

Наші сертифікати

Розрахувати вартість Приховати