Лікування алкоголізму у Полтаві

Алкоголізм – це залежність, яка може призвести до розвитку тяжких системних захворювань. Але своєчасна лікарська та психологічна допомога допомагає запобігти цьому. Реабілітаційний центр «Сім доріг» пропонує комплексне лікування алкоголізму в Полтаві, яке дозволить залежній людині відмовитися від згубної звички та повернутися до нормального життя.

Коли потрібно звертатися за допомогою

Довгий час вважалося, що алкоголізм – це більша соціальна проблема. За допомогою зверталися здебільшого родичі запійних алкоголіків – людей, які при найменшому зриві можуть піти у запой на кілька днів, вживаючи спиртне у великій кількості.

Але сьогодні лікарі вважають, що алкоголізм – поліетиологічний розлад, пов’язаний як із соціальними та психологічними, так і фізіологічними причинами. Формуванню алкогольної залежності сприяють патології дофамінової системи та погіршення роботи опіатних рецепторів. Це може бути спадковою патологією. Тому, якщо людина вживає спиртне в невеликих кількостях, але часто, йому варто проконсультуватися з фахівцем.

Виправдання на кшталт «це зовсім трохи», «мені треба зняти стрес» не спрацьовують. Якщо залишити тягу до спиртного поза увагою, то далі дози збільшуватимуться, і сформується замкнене коло, з якого складно вибратися самостійно. Якщо на початку людина демонструватиме високу винну культуру і вибиратиме дорогі та якісні напої, надалі її вимоги знизяться, бо без спиртного вона страждатиме важким похміллям. А незабаром почнуться проблеми з печінкою та серцево-судинною системою.

Лікування алкоголізму у Полтаві: комплексний підхід

Реабілітаційний центр «Сім дорог» пропонує комплексний підхід до лікування алкогольної залежності. В даний час немає якогось одного лікарського засобу, який міг би повністю вилікувати алкоголізм. Тому лікування включає медикаментозну терапію, фізіотерапію та психологічну допомогу.

Медикаментозна терапія допомагає:

 • позбутися наслідків алкогольного сп’яніння;
 • вивести токсини;
 • усунути абстинентний синдром;
 • коригувати стан людини за наявності хронічних захворювань, спричинених алкоголізмом.
 • Кодування можна віднести до медикаментозної терапії, оскільки для нього використовуються відповідні препарати, але воно дає психологічний ефект. Людина, знаючи про те, що пройшла кодування, уникає вживання спиртних напоїв, бо побоюється, що їй стане гірше.

Але цей метод дає лише тимчасовий ефект, якщо не буде підкріплено психологічною роботою, яка продовжується і в післяопераційному періоді.

З чого починається лікування

Початок — найскладніший етап, тому що алкоголіку зазвичай непросто визнати факт захворювання. Сама ідея лікування викликає у нього жорстке неприйняття. Він заперечує проблему (це називається медичним терміном «анозогнозія», коли хворий взагалі не допускає критичного ставлення до свого стану). Людина каже, що жодної залежності у неї немає.

На рівні сім’ї вирішити цю проблему не можна, тому що на алкоголіка не діють скандали, навпаки, він може спробувати на зло зробити своїм близьким і відмовитися від лікування. Спокійна аргументована розмова із рідними теж не завжди спрацьовує. Тому проводиться психологічна інтервенція – із залежною людиною розмовляє досвідчений фахівець, який без маніпуляцій та загроз може вмовити його на проходження терапії.

Реабілітаційний центр «Сім доріг», який пропонує лікування алкоголізму в Полтаві, надає послуги психологічної інтервенції. Терапію починають відразу після того, як людина висловила згоду на надання їй допомоги, тому що алкоголіки через якийсь час можуть і передумати. А примусове лікування від алкоголізму заборонено українським законодавством.

Людям з алкогольною залежністю переважно пропонують перебування в цілодобовому стаціонарі, оскільки воно дає найбільший ефект.

Діагностика алкоголізму

Обов’язково призначається консультація нарколога під час якої здійснюється діагностика алкоголізму. Найяскравішими симптомами є:

 • безконтрольний прийом дедалі більших доз алкоголю;
 • втрата захисного рефлексу (блювання);
 • неврологічні порушення, включаючи розлад сну;
 • млявість і швидка стомлюваність;
 • головні болі;
 • абстинентний синдром, званий у побуті похміллям.
 • Лікар оглядає пацієнта, призначає аналізи та додаткову діагностику, щоб оцінити стан здоров’я, виявити наслідки впливу алкоголю на організм.

Перший етап – детоксикація організму

Основні етапи лікування – детоксикація, реабілітація, потім психологічна післяреабілітаційна підтримка. Детоксикація включає виведення токсинів і усунення похмільного синдрому. Це допомагає нормалізувати обмінні процеси, усунути тривожність, покращити сон та неврологічну діяльність. Детоксикація проводиться медикаментозними методами, переважно у стаціонері. У середньому цей період забирає 2-5 днів. Залежній людині призначають крапельниці із фізрозчином, антиоксидантами, вітамінами групи В.

Існують прискорені програми, що передбачають більш інтенсивне виведення токсинів. Вони в середньому розраховані на 1-2 дні. Включають методи гемосорбції та плазмаферезу, але мають протипоказання.

Реабілітація: психологія та фізіологія

Детоксикація допомогла вивести токсини, але від залежності вона не позбавляє, лише полегшує фізіологічний стан. І то потрібна подальша медикаментозна корекція, щоб покращити роботу печінки, серцево-судинної та нервової системи.

Одночасно, коли стан пацієнта стабілізується, починається його реабілітація. Вона включає індивідуальні та групові заняття з психологом. Існують ефективні сучасні методики, які успішно застосовуються у більшості клінік на Заході та в нашій країні. Когнітивно-поведінковий підхід у поєднанні з медикаментами та фізіотерапією

Психолог допомагає виявити причини алкоголізму. А коли вони стають зрозумілими, усуває їх – вчить людину справлятися зі стресом іншими методами, працює разом із нею над корекцією стосунків із родичами та друзями. Сім’ї алкоголіка теж потрібна психологічна допомога, оскільки у таких випадках часто розвивається співзалежність.

На реабілітацію потрібно 6-12 місяців залежно від ситуації. Весь цей час людина приймає гепатопротектори для відновлення роботи печінки, проходить курс лікування від захворювань органів шлунково-кишкового тракту, п’є препарати для активації когнітивної функції. Йому також належить подолати наслідки алкогольної нейропатії, оскільки вона призводить до погіршення рефлексів, почуття слабкості у ногах. І тому можуть призначити курс плазмафареза. З методів фізіотерапії практикується лікувальний масаж. Кількість сеансів, тривалість, дозування таблеток – все це призначається індивідуально за результатами обстеження.

Післяреабілітаційна підтримка

У центрі людина знаходиться у комфортних умовах, де її волю до перемоги над залежністю підтримують психологи та однодумці. Але коли він повертається до колишнього кола спілкування, то можливий зрив. Щоб цього не сталося, потрібно відвідувати післяреабілітаційні групові заняття, які також проводяться у центрі. Це допоможе людині краще контролювати поведінку.

Чому варто звернутися до нас

Реабілітаційний центр «Сім доріг» – це:

 • кваліфікований персонал;
 • ефективні програми медикаментозної та психологічної допомоги;
 • комфортні умови перебування у стаціонарі;
 • організація дозвілля, яка є важливою частиною соціалізації та повернення до нормального життя;
 • у центрі створено обстановку, що сприяє швидкому одужанню. Пацієнти перебувають під цілодобовим наглядом досвідчених медпрацівників, вони проходять усі запропоновані процедури, їх показники контролюються завдяки сучасній діагностиці. Для повернення до хорошої фізичної форми можна займатися в тренажерному залі.

Якщо ви хочете, щоб близька людина швидше повернулася до нормального життя, зверніться до центру вже сьогодні!

Рассчитать стоимость Свернуть