Як вийти з тижневого запою

Запій – вживання алкоголю протягом 2 і більше днів, яке супроводжується ознаками інтоксикації організму або похмільним синдромом. Запій характерний для II і III стадії алкоголізму. На цих стадіях здатність самоконтролю, адекватної оцінки ситуації знижена, що ускладнює, а найчастіше, унеможливлює самостійний вихід із тижневого запою.

Фактори, що ускладнюють вихід із запою

Основним фактором, який ускладнює самостійний вихід із тижневого запою, є зниження усвідомлення наявності проблеми. Хворий вважає, що може в будь-який момент припинити пити, але сформована залежність перешкоджає цьому.

  1. Чим триваліше запій, тим складніше вийти з нього.
  2. Чим більше випито спиртного, тим сильніше виражені ознаки похмільного синдрому і важче самостійно вивести з організму токсичні речовини.
  3. Велике значення має загальний стан організму – захворювання, викликані алкоголізмом, загострюються при синдромі відміни.
  4. Тяжкість похмільного синдрому залежить і від якості випитого алкоголю – сурогати надають більш руйнівний вплив на організм, ніж етиловий спирт. При вживанні сурогатів стан похмілля важче переноситься.
  5. Наявність в анамнезі черепно-мозкових травм.

Тому не варто ризикувати здоров’ям і власним життям і довірити виведення із тижневого запою фахівцям. У наркологічному центрі «Сім доріг» існує апробована програма виведення з запою. Фахівці центру надають допомогу хворому, як в умовах стаціонару, так і на виїзді. У звичній домашній обстановці пацієнту легше подолати психологічний дискомфорт.

Як вийти з запою в домашніх умовах

Для того щоб самостійно вийти з тижневого запою, потрібна серйозна мотивація і усвідомлений намір припинити пияцтво. Існує кілька методик виходу з запою:

  1. Одномоментна відмова від алкоголю – такий варіант вимагає сили волі і може привести до абстинентного синдрому і психічних порушень.
  2. Поступове зниження дози – фахівці рекомендують саме такий варіант. Він не викликає важких фізичних наслідків, але вимагає самоконтролю і допомоги близьких. На поступовий «вихід в нуль» може знадобитися від 2 до 3 днів, в залежності від звичної дози спиртного.

    Не знайшли те, що шукали?
    Якщо Вам потрібна термінова допомога, телефонуйте прямо зараз і наші консультанти допоможуть Вам
    Дякуємо за заявку!
    Наш менеджер зателефонує вам в найближчий час

    Знизити дозу можна:

    • розбавляючи спиртне водою;
    • збільшуючи проміжки між прийомами строго відміряної дози (близько 30 мл).

    Під час прийому спиртного рекомендується закушувати його їжею з високим вмістом жирів, щоб знизити всмоктуваність алкоголю в кишечнику.

    Наступним завданням є очищення організму від токсинів. У домашніх умовах можна прийняти по 8-10 таблеток активованого вугілля 3 рази на добу. Обов’язково дотримуватися питний режим – рідина «вимиває» шлаки і токсини. Це може бути мінеральна вода, натуральні кислі соки, морси, чай з лимоном.

    Разом з шкідливими речовинами вугілля абсорбує і корисні, наприклад, солі. Щоб заповнити їх втрату хворому можна давати розсіл. Найбільш корисний розсіл квашених овочів, так як він містить лактобактерії, що усувають дисбактеріоз і антиоксиданти. Все це дозволяє організму швидше відновитися.

    Наступним обов’язковою умовою є харчування. Більшість хворих відмовляються від їжі. Необхідно змусити алкоголіка поїсти. Їжа повинна бути легко-переварюваною, але збалансованою з достатньою кількістю вітамінів, мікроелементів, білків.

    як вийти з тижневого запою

    Хворому потрібно відпочивати. Сон прискорить відновлення. Безсоння є симптомом похмілля, тому хворому можна дати легке снодійне, контролюючи його кількість. При виражених больових відчуттях можна дати Анальгін, Но-шпу або прийняти теплу ванну.

    Увага хворого необхідно «перемкнути» – відвернути від бажання випити. У цьому допоможе перегляд цікавих фільмів, розважальних програм.

    При виведенні із запою не рекомендується:

    • навантажувати організм – зарядка, заняття спортом можуть тільки погіршити стан;
    • приймати збуджуючі напої з кофеїном або контрастний душ – хворому необхідно заспокоїтися;
    • займатися самолікуванням – медичні препарати повинні бути прописані лікарем, щоб уникнути медикаментозного навантаження.

    Виведення з похмілля – складний багатоетапний процес, який необхідно контролювати Зруйнований алкоголем організм може відреагувати на скасування неприємними синдромами, загостренням супутніх патологій, аж до виникнення психічних порушень – алкогольного делірію.

    Уникнути ризику виникнення синдромів допоможуть фахівці. Виведення з похмілля – це не лікування, а один з етапів комплексної терапії. У реабілітаційному центрі «Сім доріг» хворий отримає не тільки медикаментозне лікування, професійну детоксикацію організму, але і підтримку психологів і психіатрів.

    Інші статті по темі
    Центр консультування з хімічної та не хімічної залежності для молоді та їх рідних
    Кількість наркоманів зростає в усьому світі, в тому числі й в Україні. Наркоманія в Україні, на думку спеціалістів, давно набула ознак епідемії. Однак вирішенню цієї проблеми в нашій країні не...
    Читати
    Школа психології для консультантів
    Консультант – це людина, яка допомагає та підтримує клієнта на шляху до зміни життя. Цей процес триває довго і потребує як стійкості витривалості та толерантності, так і професійних знань та...
    Читати
    Школа психології для ресоціалізації
    Психологія дає можливість розбиратися у психологічному житті людей. Тому дуже велике значення психології має для будь-якої роботи, пов’язаної з людьми та їх індивідуальними особливостями. А чи можна назвати хоча б...
    Читати
    Стадії алкоголізму: особливості та наслідки
    Алкоголізм – це важке, небезпечне захворювання, що викликає фізичну та психологічну залежність. Як правило, самі алкоголіки не вважають себе хворими, не усвідомлюють проблеми. Тому допомогти їм можуть тільки близькі, звернувшись...
    Читати
    Терапевтична група «New Life»
    До числа серйозних проблем ХХІ століття можна віднести проблему глобальної наркоманіі та алкоголізму. Одним із напрямів розв’язання цієї проблеми є використання психо-соціальної реабілітації та ресоціалізації нарко- та алкозалежних, що передбачає...
    Читати
    Розрахувати вартість Приховати