fbpx

Запій - вживання алкоголю протягом 2 і більше днів, яке супроводжується ознаками інтоксикації організму або похмільним синдромом. Запій характерний для II і III стадії алкоголізму. На цих стадіях здатність самоконтролю, адекватної оцінки ситуації знижена, що ускладнює, а найчастіше, унеможливлює самостійний вихід із запою.

Фактори, що ускладнюють вихід із запою

Основним фактором, який ускладнює самостійний вихід із запою, є зниження усвідомлення наявності проблеми. Хворий вважає, що може в будь-який момент припинити пити, але сформована залежність перешкоджає цьому.

 1. Чим триваліше запій, тим складніше вийти з нього.
 2. Чим більше випито спиртного, тим сильніше виражені ознаки похмільного синдрому і важче самостійно вивести з організму токсичні речовини.
 3. Велике значення має загальний стан організму - захворювання, викликані алкоголізмом, загострюються при синдромі відміни.
 4. Тяжкість похмільного синдрому залежить і від якості випитого алкоголю - сурогати надають більш руйнівний вплив на організм, ніж етиловий спирт. При вживанні сурогатів стан похмілля важче переноситься.
 5. Наявність в анамнезі черепно-мозкових травм.

Тому не варто ризикувати здоров'ям і власним життям і довірити виведення із запою фахівцям. У наркологічному центрі «Сім доріг» існує апробована програма виведення з запою. Фахівці центру надають допомогу хворому, як в умовах стаціонару, так і на виїзді. У звичній домашній обстановці пацієнту легше подолати психологічний дискомфорт.

Як самостійно вирішити проблему

Для того щоб самостійно вийти з запою, потрібна серйозна мотивація і усвідомлений намір припинити пияцтво. Існує кілька методик виходу з запою:

 1. Одномоментна відмова від алкоголю - такий варіант вимагає сили волі і може привести до абстинентного синдрому і психічних порушень.
 2. Поступове зниження дози - фахівці рекомендують саме такий варіант. Він не викликає важких фізичних наслідків, але вимагає самоконтролю і допомоги близьких. На поступовий «вихід в нуль» може знадобитися від 2 до 3 днів, в залежності від звичної дози спиртного.

Знизити дозу можна:

 • розбавляючи спиртне водою;
 • збільшуючи проміжки між прийомами строго відміряної дози (близько 30 мл).

Під час прийому спиртного рекомендується закушувати його їжею з високим вмістом жирів, щоб знизити всмоктуваність алкоголю в кишечнику.

Наступним завданням є очищення організму від токсинів. У домашніх умовах можна прийняти по 8-10 таблеток активованого вугілля 3 рази на добу. Обов'язково дотримуватися питний режим - рідина «вимиває» шлаки і токсини. Це може бути мінеральна вода, натуральні кислі соки, морси, чай з лимоном.

Разом з шкідливими речовинами вугілля абсорбує і корисні, наприклад, солі. Щоб заповнити їх втрату хворому можна давати розсіл. Найбільш корисний розсіл квашених овочів, так як він містить лактобактерії, що усувають дисбактеріоз і антиоксиданти. Все це дозволяє організму швидше відновитися.

Наступним обов'язковою умовою є харчування. Більшість хворих відмовляються від їжі. Необхідно змусити алкоголіка поїсти. Їжа повинна бути легко-переварюваною, але збалансованою з достатньою кількістю вітамінів, мікроелементів, білків.

Як вийти із запою

Хворому потрібно відпочивати. Сон прискорить відновлення. Безсоння є симптомом похмілля, тому хворому можна дати легке снодійне, контролюючи його кількість. При виражених больових відчуттях можна дати Анальгін, Но-шпу або прийняти теплу ванну.

Увага хворого необхідно «перемкнути» - відвернути від бажання випити. У цьому допоможе перегляд цікавих фільмів, розважальних програм.

При виведенні із запою не рекомендується:

 • навантажувати організм - зарядка, заняття спортом можуть тільки погіршити стан;
 • приймати збуджуючі напої з кофеїном або контрастний душ - хворому необхідно заспокоїтися;
 • займатися самолікуванням - медичні препарати повинні бути прописані лікарем, щоб уникнути медикаментозного навантаження.

Виведення з похмілля - складний багатоетапний процес, який необхідно контролювати Зруйнований алкоголем організм може відреагувати на скасування неприємними синдромами, загостренням супутніх патологій, аж до виникнення психічних порушень - алкогольного делірію.

Уникнути ризику виникнення синдромів допоможуть фахівці. Виведення з похмілля - це не лікування, а один з етапів комплексної терапії. У реабілітаційному центрі «Сім доріг» хворий отримає не тільки медикаментозне лікування, професійну детоксикацію організму, але і підтримку психологів і психіатрів.

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 5.00 [1 Vote]