Зміст:

 

 1. Як проходить терапія наркозалежності.
 2. Ресоціалізація колишніх наркозалежних.
 3. Допомога сім'ї реабілітанта.

 

Лікування наркоманії в Полтаві з ухилом на психологічну реабілітацію і подальшу адаптацію пацієнтів в соціумі пропонує пройти реабілітаційний центр «Сім доріг», де створені всі умови для успішної перемоги над наркотичною залежністю.

Як проходить терапія наркозалежності?

Лікування від наркотиків починається з надання пацієнтові медичної допомоги. Медикаментозна детоксикація дозволяє тимчасово купірувати хімічну залежність і усунути хворобливі ознаки абстиненції (наркотична ломка). Для кожного пацієнта фахівцями розробляється індивідуальний терапевтичний курс, спрямований на відновлення фізичного здоров'я, працездатності хворого.

img 4517

Основний упор робиться на психологічної реабілітації, яка ґрунтується на програмі «12 кроків». Дана методика - ефективний варіант колективної психотерапії, визнаний найбільш результативним в боротьбі з наркоманією і алкоголізмом. Такі заняття допомагають людині повірити в себе, утвердитися в правильних мотиваціях, отримати необхідну підтримку і поступово подолати свою залежність.

У програму психологічного реабілітації входять індивідуальні консультації з психотерапевтом, сеанси сімейного системного психоаналізу, елементи арт-терапії та Гештальт-терапії. Протягом всього часу перебування пацієнта в клініці фахівці визначають основні провокуючі фактори, які спонукають до вживання хімічних допінгів. Шукають шляхи їх усунення, навчаючи в подальшому цього реабілітанта.

Духовний розвиток, особистісний ріст, відвідування різних тренінгів, лекцій, заходів дозволяють змінити систему цінностей і знайти нові цілі, інтереси. Самореалізація та емоційні враження важливі для благополучного подолання наркотичної залежності.

mjqi9633

Полтава - досить велике місто, з цікавою історією та численними пам'ятками, що привертають туристів. Кількість зареєстрованих наркоманів в регіоні наближається до позначки 200 чоловік на 100 000 населення Хоча в інших областях ситуація складається небезпечніша, багато жителів Полтави потребують кваліфікованої допомоги наркологів та психологів.

Ресоціалізація колишніх наркозалежних

Вживання наркотичних речовин накладає свій відбиток на характер і особистість людини. Поступово його інтереси починає зводитися до пошуку чергової дози наркотику, а коло спілкування обмежується наркоманами.

Комплексна реабілітація в умовах госпіталізації розширює кругозір людини і коригує його поведінкову модель. Людина розкриває в собі нові здібності, у нього з'являються нові захоплення.

Однак для успішної адаптації в соціумі цього недостатньо. Тому реабілітантами протягом 6 місяців після виписки надається терапевтичний супровід, допомога психологів в подоланні стресових факторів і депресивних станів, сприяння волонтерів та соціальних працівників в плані працевлаштування, підвищення рівня кваліфікації, отриманні освіти або зміни професійної діяльності.

Допомога сім'ї реабілітанта

Якщо одна людина страждає на наркоманію, то хворими вважається вся сім'я. Це співзалежність - психологічний розлад небезпечне хворого і для реабілітанта, особливо на стадії ресоціалізації. Тому фахівці працюють з ближнім оточенням своїх підопічних, приділяють їм особливу увагу. Крім індивідуальних консультацій і сеансів, спрямованих на боротьбу з співзалежністю, регулярно проводяться групові заняття, сеанси сімейної психотерапії, батьківськи дні.

img 0378

Також для членів сім'ї пацієнта завжди доступна послуга - виклик лікаря-нарколога на будинок вдень і вночі для надання екстреної медичної допомоги. Крім того, лікар застосовує метод інтервенції, що дозволяє наркоману визнати наявність залежності, її подальші згубні наслідки і необхідність повноцінного лікування.

Центр «Сім доріг» пропонує анонімне лікування наркоманії, що виключає розголошення особистої інформації про пацієнтів і постановку їх на облік. Часто цей аргумент стає вирішальним для хворого і членів його сім'ї при госпіталізації.

 

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 [0 Votes]
/**/