Реабілітаційний центр в Трускавці – ефективне лікування від алкогольної залежності

Всупереч поширеній думці, алкогольна залежність – це не погана звичка, а хвороба, яка, як і будь-яка інша патологія, вимагає професійної допомоги. Головне завдання родичів, які хочуть допомогти близькій людині, яка страждає від патологічної залежності, – своєчасно звернутися до кваліфікованих фахівців. Наприклад, в Трускавці пройти лікування алкоголізму можна в реабілітаційному центрі «Семь дорог», який за 10 років своєї трудової діяльності заслужив прекрасну репутацію і безліч позитивних відгуків.

Методи лікування алкоголізму

Для лікування алкогольної залежності застосовуються як медикаментозні, так і психотерапевтичні методи. Перші дозволяють купірувати фізичну залежність від спиртних напоїв, домогтися стану тимчасової тверезості. Другі ж усувають причини розвитку захворювання і усувають психологічну залежність від алкоголю.

 зал групової терапії      Умови проживання в центрі

 

Як показує практика, саме комплексне лікування з подальшою соціальною реабілітацією дозволяє домогтися тривалої ремісії і навіть повного одужання пацієнта.

Детоксикація і виведення з запою

Лікування алкоголізму починається з того, що хворого виводять з запойного стану, знімають ознаки гострого похмільного синдрому. Для цих цілей проводиться процедура детоксикації. Спеціаліст ставить пацієнту крапельницю з індивідуально підібраними препаратами (сорбентами, розчинами глюкози, фізіологічним розчином, вітамінно-мінеральними комплексами).

Програма Детокс очищає організм залежної людини від залишків спиртного, продуктів його розпаду, токсичних речовин. В результаті у пацієнта тимчасово пригнічується тяга до вживання спиртного. Крім поліпшення фізичного та психоемоційного стану хворого детоксикація і програма виведення з запою усувають і хімічну залежність від алкоголю.

Процедури проводяться як в стаціонарі, так і в домашніх умовах в залежності від ступеня тяжкості стану пацієнта і інших особливостей конкретного клінічного випадку.

Кодування від спиртного

Закріпити результати детоксикації допомагає кодування. Для кодування застосовуються медикаментозні, психотерапевтичні або комбіновані методи. Оптимальний варіант підбирає фахівець в індивідуальному порядку. Всі методи кодування спрямовані на формування у хворого відрази до спиртних напоїв на фізичному і підсвідомому рівні.

Однак, незважаючи на ефективність даного методу лікування, результати кодування зберігаються максимум протягом 5 років. Крім того, не маючи навичок тверезого життя, вміння справлятися з життєвими проблемами без спиртного, пацієнти часто страждають від депресивних станів і нервових розладів. З цієї причини після кодування важливо, щоб людина «пропрацював» свою проблему з психотерапевтом, пройшла курс психологічної реабілітації.

Психокорекційний вплив

Психотерапія – основний метод ефективної боротьби алкоголізму. Фахівці працюють над формуванням у пацієнта правильних, здорових мотивацій, допомагають йому вийти зі стадії заперечення і усвідомити необхідність комплексного лікування. Методи психотерапевтичного лікування, так само, як і медикаментозні препарати, підбираються фахівцями в індивідуальному порядку. До числа найбільш ефективних методик відносяться:

  • індивідуальний психоаналіз;

  • колективні заняття за програмою «12 кроків»;

  • арт-терапія;

  • сеанси сімейної психотерапії;

  • трудотерапія;

  • Гештальт-терапія;

  • когнітивно-поведінкова терапія.

Психологічна реабілітація дозволяє хворому здобути навички і смак тверезого життя, навчитися відчувати позитивні емоції і справлятися зі стресами, не вдаючись до допомоги спиртного.

Соціальна адаптація

Після завершення основного курсу лікування колишнім алкозалежним пацієнтам допомагають знайти своє місце в суспільстві, визначитися з планами на майбутнє, з професією. Випускникам також допомагають в отриманні освіти, влаштуванні на роботу.

Більш детальну інформацію про лікування алкоголізму в Трускавці можна отримати, звернувшись в місцеве відділення клініки, адже філії центру психосоціальної реабілітації «Семь дорог» діють у всіх містах України.

Розрахувати вартість Приховати