fbpx

Всупереч поширеній думці, алкогольна залежність - це не погана звичка, а хвороба, яка, як і будь-яка інша патологія, вимагає професійної допомоги. Головне завдання родичів, які хочуть допомогти близькій людині, яка страждає від патологічної залежності, - своєчасно звернутися до кваліфікованих фахівців. Наприклад, в Трускавці пройти лікування алкоголізму можна в реабілітаційному центрі «Семь дорог», який за 10 років своєї трудової діяльності заслужив прекрасну репутацію і безліч позитивних відгуків.

Методи лікування алкоголізму

Для лікування алкогольної залежності застосовуються як медикаментозні, так і психотерапевтичні методи. Перші дозволяють купірувати фізичну залежність від спиртних напоїв, домогтися стану тимчасової тверезості. Другі ж усувають причини розвитку захворювання і усувають психологічну залежність від алкоголю.

 зал групової терапії      Умови проживання в центрі

 

Як показує практика, саме комплексне лікування з подальшою соціальною реабілітацією дозволяє домогтися тривалої ремісії і навіть повного одужання пацієнта.

Детоксикація і виведення з запою

Лікування алкоголізму починається з того, що хворого виводять з запойного стану, знімають ознаки гострого похмільного синдрому. Для цих цілей проводиться процедура детоксикації. Спеціаліст ставить пацієнту крапельницю з індивідуально підібраними препаратами (сорбентами, розчинами глюкози, фізіологічним розчином, вітамінно-мінеральними комплексами).

Програма Детокс очищає організм залежної людини від залишків спиртного, продуктів його розпаду, токсичних речовин. В результаті у пацієнта тимчасово пригнічується тяга до вживання спиртного. Крім поліпшення фізичного та психоемоційного стану хворого детоксикація і програма виведення з запою усувають і хімічну залежність від алкоголю.

Процедури проводяться як в стаціонарі, так і в домашніх умовах в залежності від ступеня тяжкості стану пацієнта і інших особливостей конкретного клінічного випадку.

Кодування від спиртного

Закріпити результати детоксикації допомагає кодування. Для кодування застосовуються медикаментозні, психотерапевтичні або комбіновані методи. Оптимальний варіант підбирає фахівець в індивідуальному порядку. Всі методи кодування спрямовані на формування у хворого відрази до спиртних напоїв на фізичному і підсвідомому рівні.

Однак, незважаючи на ефективність даного методу лікування, результати кодування зберігаються максимум протягом 5 років. Крім того, не маючи навичок тверезого життя, вміння справлятися з життєвими проблемами без спиртного, пацієнти часто страждають від депресивних станів і нервових розладів. З цієї причини після кодування важливо, щоб людина «пропрацював» свою проблему з психотерапевтом, пройшла курс психологічної реабілітації.

Психокорекційний вплив

Психотерапія - основний метод ефективної боротьби алкоголізму. Фахівці працюють над формуванням у пацієнта правильних, здорових мотивацій, допомагають йому вийти зі стадії заперечення і усвідомити необхідність комплексного лікування. Методи психотерапевтичного лікування, так само, як і медикаментозні препарати, підбираються фахівцями в індивідуальному порядку. До числа найбільш ефективних методик відносяться:

  • індивідуальний психоаналіз;

  • колективні заняття за програмою «12 кроків»;

  • арт-терапія;

  • сеанси сімейної психотерапії;

  • трудотерапія;

  • Гештальт-терапія;

  • когнітивно-поведінкова терапія.

Психологічна реабілітація дозволяє хворому здобути навички і смак тверезого життя, навчитися відчувати позитивні емоції і справлятися зі стресами, не вдаючись до допомоги спиртного.

Соціальна адаптація

Після завершення основного курсу лікування колишнім алкозалежним пацієнтам допомагають знайти своє місце в суспільстві, визначитися з планами на майбутнє, з професією. Випускникам також допомагають в отриманні освіти, влаштуванні на роботу.

Більш детальну інформацію про лікування алкоголізму в Трускавці можна отримати, звернувшись в місцеве відділення клініки, адже філії центру психосоціальної реабілітації «Семь дорог» діють у всіх містах України.

Сертификат Центра психосоциальной реабилитации «Семь дорог» Сертификат Центра психосоциальной реабилитации «Семь дорог» Сертификат Центра психосоциальной реабилитации «Семь дорог» Сертификат Центра психосоциальной реабилитации «Семь дорог» Сертификат Центра психосоциальной реабилитации «Семь дорог» Сертификат Центра психосоциальной реабилитации «Семь дорог» Сертификат Центра психосоциальной реабилитации «Семь дорог» Сертификат Центра психосоциальной реабилитации «Семь дорог» Сертификат Центра психосоциальной реабилитации «Семь дорог» Сертификат Центра психосоциальной реабилитации «Семь дорог» Сертификат Центра психосоциальной реабилитации «Семь дорог» Сертификат Центра психосоциальной реабилитации «Семь дорог» Сертификат Центра психосоциальной реабилитации «Семь дорог»