Реабілітаційний центр в Самборі – скажіть алкоголю СТОП

Ефективне лікування алкоголізму передбачає комплексний підхід із застосуванням медикаментозних та психотерапевтичних методів. Саме таку професійну допомогу в боротьбі з алкогольною залежністю в Самборі пропонує центр психосоціальної реабілітації «Семь дорог», який за 10 років своєї роботи повернув до повноцінного, тверезого життя сотні людей, які страждають від патологічних залежностей.

Програма лікування алкоголізму

Лікування алкоголізму проходить по комплексній, поетапної, послідовної програми, яка складається з:

 1. Детоксикації — очищення організму від токсинів і залишків етилового спирту, зняття гострого абстинентного синдрому.

 2. Психологічної реабілітації — виявлення і усунення чинників, що спровокували розвиток алкогольної залежності у конкретного пацієнта. На цьому етапі ведеться індивідуальна робота з психотерапевтом, проводяться заняття в групах взаємодопомоги, трудо- і Гештальт-терапія, сеанси сімейної психотерапії.

 3. Ресоціалізації — допомога випускнику для благополучного, комфортного повернення в соціум. У цей період коригується поведінкова модель, пропонується допомога з отриманням освіти і працевлаштуванням.

Така програма дозволяє позбавити пацієнта як від хімічної, так і від психологічної залежності від спиртних напоїв і звести ймовірність можливого рецидиву до мінімальних показників.

Які методи застосовуються?

Для боротьби з алкогольною залежністю застосовуються як медикаментозні, так і психотерапевтичні методи. Кожен з них має свої показання та протипоказання, плюси і мінуси. Тому способи лікування підбираються виключно індивідуально з урахуванням таких факторів, як стаж залежності, наявність або відсутність супутніх захворювань, характер і психотип пацієнта.

 Кімната проживання Будинок для проживання реабілітантів

Медикаментозна терапія

Медикаментозне лікування алкоголізму проводиться на початковому етапі терапевтичного процесу з метою полегшення фізичного та психоемоційного стану хворого, зняття симптомів гострого абстинентного синдрому. Ліки підбираються індивідуально.

Пацієнту можуть бути рекомендовані знеболюючі, снодійні, седативні препарати, сорбенти, імуномодулятори, вітамінно-мінеральні комплекси. Дозування медикаментів і тривалість терапевтичного курсу визначає лікар-нарколог.

Вивід з запою

У більшості випадків лікування алкогольної залежності починається з виведення хворого з запойного стану. Якщо людина протягом 3 і більше діб вживає спиртне, потрібно бити на сполох і звертатися за допомогою до фахівців. В іншому випадку можливий розвиток надзвичайно небезпечних наслідків:

 • епілептичного синдрому;

 • психозу;

 • галюцинацій;

 • нападів «білої гарячки»;

 • судомного синдрому;

 • внутрішніх кровотеч;

 • патології печінки і шлунково-кишкового тракту;

 • серцево-судинних захворювань.

Залежно від стану пацієнта виведення з запою може проводитися як вдома, так і в стаціонарних умовах. Лікар ставить хворому очисну крапельницю з індивідуально підібраними препаратами, стежить за його станом, при необхідності підключає інші медикаментозні засоби.

Незалежно від того, чи проводиться виведення з запою в домашніх умовах або в клініці, пацієнтам гарантується сувора анонімність і дотримання політики конфіденційності.

Кодування від алкогольної залежності

Кодування – ефективний метод лікування алкоголізму, проте його проведення дасть позитивний результат лише в тому випадку, коли сам хворий зацікавлений в одужанні. Крім того, як мінімум протягом декількох днів до сеансу необхідно дотримувати абсолютну тверезість. Тому спочатку проводяться детоксикація, виведення з запою, що пригнічують фізичну залежність від спиртного.

Далі з пацієнтом розмовляє фахівець, визначаючи рівень його мотивацій і ступінь сугестивності. На підставі отриманих результатів підбирається найбільш відповідний метод кодування: медикаментозний, гіпноз, комбінований (поєднання двох способів).

Пройти лікування алкоголізму в Самборі можна, звернувшись в місцеве відділення реабілітаційного центру «Семь дорог», адже філії клініки діють у всіх містах України..

Розрахувати вартість Приховати