Терапія алкоголіків в центрі психосоціальної реабілітації в Бориславі

Алкоголізм – це хронічне захворювання, основними проявами якого є патологічна тяга до алкоголю і синдром відміни при припиненні прийому спиртного. У алкоголіків розвиваються соматичні, неврологічні, психічні патології, які призводять до соціальної дезадаптації. Самостійно вилікуватися від залежності практично неможливо. У Центрі психосоціальної реабілітації «Семь дорог» в Бориславі та інших містах України хворим з будь-якою стадією алкоголізму допоможуть повернутися до нормального життя.

Як розвивається алкогольна залежність?

Спиртні напої надають токсичну дію практично на всі внутрішні органи і системи людини. При тривалому вживанні алкоголю розвивається фізична залежність. Для досягнення стану сп’яніння хворому необхідні все більші дози спиртного. Толерантність до етанолу є одним із симптомів алкогольної хвороби.

Також алкоголь негативно впливає на певні системи і структури мозку. Зміни в ЦНС викликають формування психічної залежності. Вона лікується довше і важче, ніж фізична. Саме вона викликає зрив і рецидив захворювання. Доведено вплив регулярного вживання алкоголю на функціональну діяльність мозку, що обумовлює:

  • порушення емоційної сфери та поведінки залежного;

  • розвиток алкоголізму, синдрому абстиненції;

  • зміни сприйнятливості до етанолу..

Ефективне лікування можливе тільки за умови поетапного впливу на обидві складові алкозалежності.

Методики лікування

Необхідні умови для лікування – повна відмова від алкоголю, забезпечення повноцінного збалансованого харчування, ізоляція від асоціального оточення. Ці принципи можуть бути дотримані лише в умовах стаціонару.

Проведення групової терапії Кімната проживання пацієнтів

У реабілітаційному центрі в Бориславі використовуються методики, які отримали світове визнання. Комплексне лікування проводиться по етапах:

  1. Ⅰ этап – иведення з запою, очищення організму від етанолу і його метаболітів, терапія метаболічних порушень, обумовлених зловживанням алкоголю, купірування абстинентного синдрому, лікування супутніх патологій. Медикаментозна терапія, використання фізіотерапії дозволяють усунути фізичну залежність.

  2. Ⅱ этап – протирецидивне лікування з використанням психотропних препаратів і психотерапії. Це найважливіший етап комплексного лікування алкоголізму, так як він спрямований на усунення психічної залежності, усвідомленого прагнення хворого до тверезого способу життя, готовності до зміни поведінки.

  3. Ⅲ этап – реабілітація та ресоціалізація. Повернення пацієнта в соціум має бути підготовлено попередніми етапами і посттерапевтіческіх заходами. Навіть після виписки людина не повинна залишатися один на один зі своєю проблемою. Спільна допомога фахівців центру, волонтерів з числа колишніх залежних і родичів пацієнта допомагають запобігти рецидив, відновити втрачені навички і впоратися з життєвими проблемами без штучних допінгів.

Ефективність лікування гарантована за умови усвідомленого прагнення хворого до лікування, співпраці з лікарями, заснованому на довірі і виконанні всіх рекомендацій.

Кодування

Заборонні методи втрачають свою актуальність. Різні методи кодування мають суттєві недоліки:

  1. Алкозалежних в будь-який момент може звернутися до фахівця з проханням «розкодувати» його і повернуться до вживання психоактивних речовин.

  2. Кодування проводиться на обмежений термін (1, 3, 5 і більше років). Якщо хворий не позбувся психологічної залежності, то у нього виникає рецидив захворювання після закінчення терміну дії кодування.

  3. У пацієнта високі ризики розвитку депресивного стану, нервового зриву.

Страх перед внушенной загрозою смертельного результату при прийомі спиртного в період дії кодування здатний спровокувати психоемоційні порушення. У реабілітаційному центрі «Семь дорог» в Бориславі кодування застосовується для створення необхідних передумов на етапі формування мотивації до тверезості.

Ефективність застосовуваних методів лікування алкоголізму в Центрі «Семь дорог» становить близько 30%, що можна порівняти з результатами кращих європейських наркологічних клінік.

Розрахувати вартість Приховати